cs.gif  česky
en.gif  english
17. 2. 2019 » 0 °C
       
Galerie | Teploměr | Studentská unie | Webmail | ČVUT | Partneři | Hledání | MyInfo

Komentáře k článku

Noc univerzit
- Thursday, 23. February 2012 -  Komentáře
Vážení kolegové,

studenti a studentky vysokých škol po celé České republice dají v týdnu od 27. února najevo svůj nesouhlas s připravovanými reformami vysokého školství. Tento týden dostal název Týden neklidu, během kterého bude na vysokých školách probíhat mnoho akcí s cílem ukázat, o co by mohla společnost přijít kvůli nekvalitní a nedomyšlené vysokoškolské reformě.

Naše akademická obec ČVUT se spolu s vysokými školami v Brně, Hradci Králové, Liberci, Opavě, Plzni, Praze a Ústí nad Labem zapojí do takzvané "Noci univerzit", která je akcí pořádanou pro širokou veřejnost. Cílem Noci univerzit je ukázat, že nám na našich vysokých školách záleží a že nedopustíme ohrožení akademických obcí reformami, které by nenávratně narušily principy, na nichž se vysoké školy zakládají.

Noc univerzit se na ČVUT uskuteční v úterý 28. 2. 2012 od 16 do 22 hod. Akce bude probíhat v prostorách Fakulty stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7/2077, Praha 6.

Společně s námi se bude na Noci univerzit podílet Česká zemědělská univerzita v Praze a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. K vidění bude mnoho zajímavých exponátů a přednášek, které veřejnosti přiblíží, co děláme a proč je to důležité.

Na následující den 29.2 2012 od 10:00 je naplánovaný protestní průvod Prahou, kterého se zúčastní studenti z několika univerzitních měst. Protestní průvod bude vycházet z Palachova náměstí v Praze, odkud bude pokračovat přes řeku až k Úřadu vlády ČR.

Rádi bychom Vás tímto požádali o šíření informací o těchto dvou akcích mezi vašimi blízkými a přáteli. Budeme se těšit na setkání s Vámi.

S pozdravem,

zástupci studentské komory AS ČVUT a SU ČVUT

Užitečné odkazy: www.nocuniverzit.cz, petr.olsak.net/​reforma.html, skrvs.cz.

Kalendář akcí na Masařce

Masařkaon

fb

Nejčtenější ...

»
» Masařka
» Správci
» Síťové FAQ
» Menza
» Kolej
» Sport
» Studentský klub
» Síť
» Kontakty

Ankety ...

Celkem hlasů:
více anket ...