cs.gif  česky
en.gif  english
20. 2. 2019 » 0 °C
       
Galerie | Teploměr | Studentská unie | Webmail | ČVUT | Partneři | Hledání | MyInfo

Komentáře k článku

Elektroměry do pokojů
- Tuesday, 12. January 2010 -  Komentáře
Od 19.1. se začnou na pokoje instalovat elektroměry. Elektroměr bude instalován pro celou buňku. Vedení koleje zatím neinformovalo, kdy se bude podle elektroměrů účtovat, včas to bude oznámeno.
STUDENT - 2010-01-29 18:29:17
Nechápu co tím kolej chce docílit - stávku studentů, či rapidní vystěhování - vždyť jsme to právě my kdo HAVARIJNÍ BUDOVU udržuje svým nuceným bydlením při životě a při jistých penězích ( proč tolik zahraničních studentů kteří jsou dlužníci největších částek?? ) i přes dotace státu atp - by mě zajímalo kolik studentů vyžije se 4000 na rok ubytovacího stipendia když kolejné s epohybuje tak vysoko - zvedá se kolejné ať se zvedá i dotace... Drahé kolejné skoro nejdražší v Praze vůbec neodpovídá standartu, který je nám studentům nabízený - viz sprchy, vařiče, okna. Kdo ze studentů potřebuje měřáky elektřiny ( viz jiné komentáře více rozvádějí ), které si sami zaplatíme, kdo ze studentů potřebuje každý týden platit uklízečku na pokoji, kdo kdy využil plazmovou televizi v herně, která stejně není doladěna a nefunguje, komu se ze studentů líbí vyprané/nevyprané povlečení na pokrývky, které jsou v stavu roztrhanosti, každý student si klidně může dovést vlastní lepší povlečení - ušetří se na praní. V podstatě tzv luxus našich buněk tvoří nábytek už ne extrémně moderní oproti jiným přestaveným - strahov kde cena je nižší řádově v 1000 Kč atp, koberce nebo lino ( nekomentuji jejich stav ) a světla ( nejsem proti aby si opravy světel každý platil sám podle toho jak svítí tak mu praskají ) lampičky které dřív bývaly též už nejsou ve výbavě, těch pár židlí apod.. Kam se tedy ztrácí všechny peníze z našich rukou??? oprava neproběhla žádná - resp žádná viditelná... odpovím si sám do nevhodných investic? či do červených koberců na zem v hotelové části... a to je jen pár bodů na kterých se mrhá zbytečně penězi nebo které nejsou adekvátní stanovené ceně kolejného v budoucnu navýšeného o elektřinu, pak o stočně, pak beztak o teplo, později přibude daň za čerstvý vzduch jak se zdá... Je jednoduché utáhnout opasky studentům, budoucnosti společnosti tím, že jim čím dál tím více shoršíme podmínky pro studium, zdražíme menzi ( 150 g má jídlo i s talířem ) a celkově život už tak pro studujícího člověka drahy. Zdá se, že se vracíme opět do středověku, kdy studování bylo výsadou bohatých... chtěl bych znát další názory i ostatních, nebo mám jen takový pocit já, že když student musí platit tak ať platí co nejvíc ???
mauner - 2010-01-28 12:02:25
Mě by jenom zajímalo kolik ty elektroměry budou stát??? (za jak dlou se ta investice vrátí?) Proč někdo z početných zaměstatnců koleje občas na pokoj nezajde a nedá pokutu za nenahlášené přístroje? Od nikoho za pět let sem neslyšel že by ho někdo navštívil, místo toho aby jeden člověk občas náhodně prošel pár pokojů a lidi by se pak báli nenahlašovat, bude se rozhazovat ve velkém a nakupovat zbytečnosti...
chevchelios - 2010-01-13 12:14:47
souhlas, na pokoji mam notas,nabijecku na mobil pouziju 1xtydne a mel bych se podilet na placeni elektriny na celou bunku? spousta lidi nema nahlaseny spotrebice co pouziva na pokoji (lednicky,mikrovlnky, reprosoustavy, toustovace,feny apod). V tomto zápisu http://www.mk.cvut.cz/upload/zapisy/Zapis_jednani_se_studenty_ceny_kolejneho.doc je vedena Masarykova kolej jako v HAVARIJNÍM stavu, takže nechápu proč nám na havarijní koleji zdražovali kolejné a proč nám chtějí kontrolovat elektřinu když už bezmála nyní přeplácíme za ubytování! ano je lexus mít na buňce sprchu pro 6 lidi,ovšem kdyby se do ní člověk bezproblémů vešel a mohl si umít zádá aniž by si omlátil lokty a neměl ze sprcháče vanu.
nick - 2010-01-12 19:59:44
No, to je fakt super, je jasné že se kolej opět zdraží o položku elektřina, ale na druhou stranu to chápu, protože někteří obyvatelé opravdu nešetří. Na druhou stranu, jakým způsobem se to bude rozpočítávat? Mam tu jenom notebook a lampičku s úspornou zářivkou a velkým světlem vůbec v pokoji nesvítím, ale ostatní svítí, pečou a vaří o 106 a nemluvim ani o tom že maji stolní PC atd... Ještě by nám mohli nainstalovat průtohové ohřívače vody aby nám to mohli také naúčtovat i s množstvým té vody, ne? jako kdyby nestačilo že za kolej platíme nekřestanské peníze a ještě takhle nás okrádají... :(

Kalendář akcí na Masařce

Masařkaon

fb

Nejčtenější ...

»
» Masařka
» Správci
» Síťové FAQ
» Menza
» Kolej
» Sport
» Studentský klub
» Síť
» Kontakty

Ankety ...

Celkem hlasů:
více anket ...