cs.gif  česky
en.gif  english
16. 2. 2019 » 0 °C
       
Galerie | Teploměr | Studentská unie | Webmail | ČVUT | Partneři | Hledání | MyInfo

Komentáře k článku

Iniciativa Nespokojená Masárna
- Wednesday, 4. November 2009 -  Komentáře
Ahoj,
po rozhovoru s několika kamarády a spolubydlícími na koleji jsme dospěli k názoru, že koleji se nevede vůbec dobře. Když máme nějaký problém jako rozbitá lednička či světlo, tak jako jedinou odpověď co dostanem je, že nejsou peníze.
Chce to s tím něco dělat, někoho upozornit. Proto prosím jestli Vás na koleji něco trápí napište nějaký stručný soupis problémů, nebo věcí které Vás nejvíce žerou. Doufám, že když se nás sejde víc začne se to konečně řešit.
Připravili jsme pro vás vzor v Excelu (ke stažení zde), kam bude asi problémy nejjednodušší psát, tak to prosím udělejte taky tak. Jo a nezapomínejte na jména. Nemáme se proč stydět, že upozorňujeme na "prasklou zářivku“ na jedné z nejdražších kolejí v Praze. Rádi bychom z toho vytvořili jakýsi seznam a ten poskytli hospodářce k řešení, když jako jednotlivcům se problémy řešit nedaří, tak to snad nějakou váhu mít bude.

Mail mi posílejte sím na nespokojena.masarna(at)seznam.cz a hlavně to prosím posílejte dál s kým jste v kontatku. Snad to nebude zbytečná práce...

Za Nespokojenou Masárnu Michal Chudožilov
Heřman Kardan - 2009-11-09 01:22:05
Obávám se, že jen tak se nic řešit nezačne. Kdysi zde např. bývaly standardem lampičky. Když se jich pár pokazilo a objevily se požadavky na opravu, následovalo stažení všech. Je naprosto symptomatické, že záležitost ledniček probíhá podle stejného vzorce. A podle totožného mustru – „nelíbí se ti? však ty uvidíš, a ještě buď rád, že tady můžeš bydlet“, s tebou vykývou pokaždé, protože v tomto systému taháš za kratší konec. Pokud snad někomu přijde absurdní, že by v kuchyni scházela lednička, může si snadno představit, jak jednoduché je z oné místnosti odstranit vařič a prohlásit ji za chodbu. Vždyť přece ani ta lampa, ani lednička nejsou součástí smluvně garantovaného vybavení koleje. Nikoho přece nedrásá, že topit se tu bez ohledu na venkovní teploty začíná, až když chrchlající třetina obyvatel rozšafně chrlí nákazu mezi šťastnější zbytek. Jediné vylepšení stran požární bezpečnosti jsou cedule, nabádající k zavírání dveří. Těch dveří, které, pokud se dostaly do rukou místních opravátorských uctívačů silikonu, už nikdy nikdo nezavře. Ale zrekvírovat 15.000, z peněz disponsibilních studentskou samosprávou, bez jakéhokoliv jejího protestu (A odkud že se všechny peníze berou? Že by od té bytosti na konci hierarchie, o kterém se ze zásady nikdy nehovoří jako o zákazníku či o hostu?), na hasičák, který zlikvidoval kdo ví kdo, na to je promptní flexibility vždycky dost. Jaké je poučení? Při zfušované rekonstrukci téhle koleje zmizelo 5 milionů a nikdo žádnou odpovědnost nenesl. Naprosto všechno vždycky zalepí platící student. Ten, kterého je cca. ve 100 exemplářích třeba vyvěsit v hale, zkasírovat o 39,- z notebooku + 25,- za den jako penále a když už ho tahle švajneraj přestane bavit, tak ještě obrat o 2.500, že si dovolil najít lepší bydlení. Takže pokud z pozice senátu neprotlačíš smlouvu, ve které budeš mít jako zákazník i nějaká práva, tak budeš té nudící se pozituře (aby nedošlo k nedorozumění, na MK nejsou hospodářky, toliko vedoucí ubytovacího úseku) sloužit jenom jako legrační rozptýlení odseděné pracovní doby.

Kalendář akcí na Masařce

Masařkaon

fb

Nejčtenější ...

»
» Masařka
» Správci
» Síťové FAQ
» Menza
» Kolej
» Sport
» Studentský klub
» Síť
» Kontakty

Ankety ...

Celkem hlasů:
více anket ...